Członek Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
Członek
FSSMRP

Stowarzyszenie Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej RP

SGPRP

Aktualności

Działania podejmowane przez SGP RP oraz FSSM RP

Działania podejmowane przez SGP RP oraz FSSM RP w związku z uchwaleniem ustawy obniżającej wysokość rent i emerytur funkcjonariuszom służb mundurowych.

W dniu 10.01.2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Generałów Policji RP w trakcie, którego przyjęto:

– Regulamin pracy Zarządu

– Plan pracy Zarządu na 2017 r.

– Plan działań podejmowanych przez Zarząd Stowarzyszenia Generałów

Policji RP,  Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP (której jesteśmy aktywnym członkiem), w związku z uchwaleniem ustawy obniżającej wysokość rent i emerytur funkcjonariuszom służb mundurowych.

 

Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP (FSSM RP) oraz Stowarzyszenie Generałów Policji RP (SGP RP) prowadziło szereg przedsięwzięć zmierzających do zmiany zapisów projektowanej ustawy obniżającej emerytury, niestety rządzący nie przyjęli żadnych racjonalnych argumentów i uchwalili ustawę niesprawiedliwą i restrykcyjną.

 

Ustawa swoimi skutkami dotknie wielu naszych kolegów i koleżanek. Jeśli skutki ustawy dzisiaj kogoś nie dotyczą to wcale nie znaczy, że w następnej kolejności władza nie dojdzie do wniosku żeby rozszerzyć zakres podmiotowy o wszystkich milicjantów, prokuratorów, sędziów itp. Dlatego też konieczne jest wspólne i zintegrowane działanie. Jako głównego koordynatora wszystkich przedsięwzięć wskazano FSSM RP (Zarząd Stowarzyszenia Generałów Policji RP również będzie prowadził działania wspierające).

 

Ustawa zostanie zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.  FSSM RP prowadzi rozmowy z szeregiem renomowanych kancelarii prawnych, które wesprą nas w sądach zarówno międzynarodowych jak i indywidualnych sprawach w kraju.

 

Warto podkreślić, że Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych (KRS: 0000043188) jest organizacją pożytku publicznego można na ich rachunek dokonywać 1% odpisu od należnego podatku dochodowego, który będzie przeznaczony na pomoc byłym policjantom i ich rodzinom – do czego szczerze zachęcamy.

 

Zarząd SGP RP również pracuje nad koncepcjami w zakresie pomocy doradczej, prawnej, finansowej o czym na bieżąco będziemy informowali.

 

Pliki do pobrania:

komunikat o darowiznach

komunikat ws. drogi sądowej w związku z Ustawą o zm. ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym

Kontkat z SGPRP

Kontakt

Stowarzyszenie Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Domaniewska 36/38,
p.119A, I piętro
02-672 Warszawa
(wejście do budynku od ul. Magazynowej)

Osoba do kontaktu:
Asystent Zarządu - Roman Miśkiewicz

Tel./fax: +48 695 177 707; 47 72 145 91 romanmiskiewicz@gmail.com

E-mail: sgprp@sgprp.pl

Dane rejestracyjne

REGON: 015874492
KRS: 0000216775

Konto bankowe

Bank Pekao SA, ul. Malczewskiego 54
Nr konta: 59 1240 6410 1111 0010 5558 5021

Masz pytanie? Zadzwoń do nas lub napisz, wypełniając poniższy formularz kontaktowy

W związku z obowiązkami wynikającymi z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), które od dnia 25 maja 2018 roku stanowi podstawę prawną przetwarzania danych, informujemy, że dostosowaliśmy procesy administrowania danymi osobowymi, uzyskiwanymi poprzez kontakt z nami, do tych przepisów. Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

CAPTCHA

Lokalizacja Biura